2024-02-23 d. PU ,,Smagučių“ grupės vaikai lankėsi Kraštotyros muziejuje, edukaciniame užsiėmime ,,Kaip gyveno karaliai“. Sužinojo apie karalių Mindaugą, karalienę Mortą, to laiko gyvenimo būdą, Lietuvos priešus. Vaikai patys buvo karaliai- kūrė karūnas, laiškus, statė pilį, išbandė katapultą.
2024-02-21 IU ,,Meškiukų“ grupės vaikai lankėsi E. Mezginaitės Šiaurinėje bibliotekoje. Vaikai sužinojo kokios būna knygos, kaip jas reikia saugoti. Inscenizavo pagal pasaką ,,Ropė“
2024-02-21 IU „Boružėlių“ grupės vaikai dalyvavo Šiaurinėje bibliotekoje, edukacinėje veikloje „Mano mylimas meškutis”.
2024-01-30 d. PU „Smagučių“ grupės vaikai su meninio ugdymo mokytoja Daiva Andriūniene ir grupės mokytoja daiva Galvoniene dalyvavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vykusią edukacinę programą „Bitelė ratuto“. Edukatorė Laura papasakojo apie tai, kaip Lietuviai nuo seno mėgo žaisti įvairius tradicinius žaidimus ir laiką leisti dainuodami liaudies dainas.Vaikai susipažino ir patyrė, kaip linksminosi mūsų protėviai. Pirmą kartą išbandė dainuoti vieną lietuvių muzikinio folkloro rūšių – sutartinę, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ratelius. Po judrių veiklų vaikai buvo pakviesti susipažinti su Aukštaitijos krašto tautinio kostiumo ypatumais, įgytas žinias pritaikė popieriuje – spalvino ir kurė savo tautinį kostiumą.
2024-01-25 IU „Nykštukų” grupės vaikai dalyvavo Panevėžio m. Šiaurinės bibliotekos edukacinėje veikloje tema „Lietuvoje žiemojantys paukščiai”. Įdomias istorijas apie nepabūgusius lietuviškos žiemos paukštelius vaikams papasakojo bibliotekos darbuotoja Henrieta Slivkienė. Vaikai įdėmiai klausė, gamino paukštelius ir dainavo dainą apie pelėdą.
2024-01-16 IU „Boružėlių” grupės vaikai dalyvavo Panevėžio m. Šiaurinėje bibliotekoje, edukacinėje veikloje „Žiemojantys paukščiai“.
2023-12-18 IU „Boružėlių” grupės vaikai apsilankė Šiaurinę biblioteką, dalyvavo edukacinėje veikloje „Kalėdinės dirbtuvės”, klausė kalėdinės pasakos, gamino kalėdinį žaisliuką, ieškojo paslėpto siurprizo.
2023-12-15 d. PU „Smagučių” grupės vaikai apsilankė Panevėžio miesto Šiaurinėje bibliotekoje, kurioje vyko edukacinė veikla tema „Kalėdinės dirbtuvės”. Vaikai sužinojo kada ir kas pirmieji ėmė puošti eglutes, kokios yra tradicijos, kokie buvo pirmieji eglutės žaisliukai, išklausė skaitomos kalėdinės pasakos, pasigamino atvirukus ir išsirinko knygeles, kurias nešis į namus.

2023-12-06 d. IU „Boružėlių” grupės vaikai apsilankė Panevėžio miesto Šiaurinėje bibliotekoje, edukacinėje veikloje, kur vyko A. Noll knygos „Man reikia baubo” garsiniai skaitymai, pokalbis apie baimes ir kaip su jomis susidraugauti. Vaikai iš bibliotekos išsirinko knygas, kurias nešis į namus.

2023-11-20 d. priešmokyklinio ugdymo ,,Smagučiai” vaikai lankėsi lopšelio- darželio ,,Dobilas” STEAM klasėje, užsiėmime ,,Grybų karas”. Vaikai kalbėjo apie grybus, žiūrėjo filmuką, programavo robotukų kelią, vėliau ,,kariavo” susiskirstę į komandas dėl grybų! Reikėjo užprogramuoti robotukus ir nueiti iki pasirinkto grybo. Nugalėjo draugystė! Visi įsivertino savo pastangas ir laimingi grįžo į darželį.

2023-11-14 d. IU „Nykštukų” grupės vaikai lankėsi Šiaurinėje bibliotekoje, kurioje vyko edukacinė veikla tema „Knyga moko priimti”. Vaikai pasigaminę varliukus, „paleido” juos į tvenkinį, apželdino augalais ir … klausėsi pamokančios istorijos iš skaitomos knygelės R. Dabruko „Aš kitoks”. Išgirsta istorija leido vaikams suprasti apie draugystės, tolerancijos reikšmę, kad reikia gerbti ir priimti vieniems kitų skirtumus.

2023-11-14 d. priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Smagučiai“ vaikai lankėsi Panevėžio bendruomenių rūmuose, edukacinėje valandėlėje ,,Kuriu advento vainiką“. Kalbėjosi apie artėjančias didžiąsias šventes, kūrė advento kalendorių.

2023-10-20 d. IU „Boružėlių” grupės vaikai aplankė Panevėžio Kraštotyros muziejų, kur vyko edukacinė veikla „Išgirsk miško pasaką”.

2023-10-10 d. IU „Boružėlių“ grupės vaikai aplankė Šiaurinę biblioteką ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Riedėk, riedėk obuoliuk!”, klausė skaitomų kūrinėlių apie obuolius, aptarė juos, minė mįsles, kartojo skaičiuotės „Maišas obuolių” žodžius, žaidė žaidimus: „Kur pasislėpė obuoliai?”, „Neišmesk obuoliuko”, gamino obuoliukus su kirmelyte. Ir gavo saldžią dovanėlę, obuoliuką su receptu.

PU ,,Meškiukų” grupės vaikai, lankėsi Karaliaus Mindaugo husarų batalione. Vyko Vėliavos dienos minėjimas. Vaikai susipažino su įvairia karine technika, valgė košės, apžiūrėjo bataliono patalpas.

2023-05-24 d. IU ,,Smagučių“ grupės vaikai viešėjo Lukonių kaime. Dalyvavo edukacijoje ,,Brolių medus“. Bitininkas papasakojo daug įdomybių apie bites, vėliau gamino žvakes iš vaško, jas papuošė bitute, įpakavo. Kiekvienas turės po kvepiančių žvakių porą, kurios kvepia Kalėdom, kaip sakė Simonas. Vaikai vaišinosi įvairių skonių medumi su mėtomis, šokoladu, šaltalankiais, serbentais, riešutais ir t. t. Aplankė angarą, kur pasitiko milžiniška bitė, pamatė avilį, dūmino bičių dūmus, lankėmėsi gamybos ceche, matė kaip auginamos bičių motinėlės, išsukamas medus, gaminami saldainiai. Vaišinomėsi medaus guminukais!

2023-05-11 d. IU „Boružėlių” grupės vaikai aplankė Trakiškių kaimo „Sraigių ūkį”, kur vyko edukacinė veikla. Vaikai ūkyje apžiūrėjo ten augančias sraiges, aptarė kūno dalis, sužinojo apie jų naudą ir žalą, išsiaiškino kuo minta sraigės. Žiūrėjo edukacinį filmuką apie jų auginimą ir priežiūrą. Išvykos organizatorė IU mokytoja Inga Abduveleva.

2023 m. gegužės 9 d. IU „Smagučių“ grupės vaikai dalyvavo Panevėžio kraštotyros muziejaus etnokultūros edukacinėje programoje apie lietuvių liaudies instrumentus „Nuo piemenėlio iki muzikontėlio“. Muziejaus etnologė Lina Vilienė vaikams papasakojo, apie tai, kaip senovėje norėdamas groti, žmogus kūrė muzikos instrumentus iš paprasčiausio šiaudo, plunksnos, kelmo ar lentos, garsais norėjo ne tik pamėgdžioti gamtą, bet ir perduoti žinią, susisiekti su anapusiniu protėvių pasauliu, išreikšti liūdesį, džiaugsmą, linksmintis ir kitus palinksminti. Edukacinėje programoje vaikai susipažino su įvairiais lietuvių liaudies instrumentais, juos išbandė. Klausydami įvairių instrumentų patyrė, kaip gimsta garsas.

2023-05-02 d. PU ,,Meškiukų” grupės vaikai lankėsi Nausodės žirgyne.

2023-04-21 d. lopšelio-darželio „Žibutė“ „Nykštukų“ grupės vaikai vyko į lopšelį-darželį „Pušynėlis“ ir žiūrėjo lopšelio-darželio „Pušynėlis“ vaikų spektaklį „Bitutės Zuzės nuotykiai“. Šis spektaklis – dovana „Nykštukų“ grupės vaikams už Teatro savaitėje įspūdingą pasidorymą bei gautą „Žibutės teatro“ lauretų gairelę 2023. Dėkojame lopšelio-darželio „Pušynėlis“ mokytojams, ugdytiniams, vadovams už bendrystę.

2023-04-05 d. IU „Smagučių“ grupės vaikai apsilankė įmonėje ,,T-taškas”. Vaikučius maloniai priėmė įmonės direktorius, apžiūrėjome prekių sandėlį, vadovo, darbuotojų kabinetus. Vaikai pamatė, kaip remontuojamos mašinos. Sulaukėme ir dovanų – mandalų knygelių, skrebinimo knygelių, blonknotų, markerių, spalvotų tušinukų. Nelikome skolingi ir mes – padovanojome visiems po velykinį sveikinimą. Smagu turėti tokius malonius kaimynus!

2023-04-05 d. IU „Boružėlių“ grupės vaikai apsilankė Panevėžio m. „Šiaurinėje“ bibliotekoje, kur vyko edukacinė veikla „Rieda margutis“ klausė sekamos pasakos „Velykų strbuklas“, aptarė margučių raštų, spalvų reikšmes, ieškojo kiaušinių trafaretų, juos margino, žaidė velykinius žaidimus.

IU „Boružėlių“ grupė vaikų išvyka į Šiaurinę biblioteką, kur vyko edukacinė veikla „40-ties paukščių diena“.