2024-06-18 IU „Nykštukų“ ir „Boružėlių“ grupių STEAM veikla. Vaikai sukūrė naują žaidimą su kubu, sugalvojo jam pavadinimą „Klasė“ ir pritaikė taisykles. Smagu sportuoti ir skaičiuoti kieme drauge!

2024-06-19 IU „Boružėlių“ grupės Ines ir Luknė atliko spalvų eksperimentą, kas gausis, sumaišius spalvas.

2024-06-19 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Kas plaukia?“, tyrinėjo, stebėjo plaukiančius daiktus vandenyje, sėmė kastuvėliais ir dėjo į dubenėlį.

2024-06-12 „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla. Mažieji stebėjo, tyrinėjo, ieškojo vabaliukų.

2024-06-11 d. IU „Lašelių“ grupės STEAM veikla.  Iš dubenėlio su vandeniu vaikai medinių pagaliukų pagalba perkėlė kamštelius į kitą dubenėlį.

2024-06-11 PU „Smagučių“ ir IU „Boružėlių“ grupių vaikų veiklos kieme, atliko STEM veiklas „Piešiu kitaip“ ir „Kuriu vandentiekį“.

2024 05 28 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės vaikų STEAM veikla. Vaikai bandė gauti simetrišką drugelio antspaudą.

„Meškiukų“ grupės STEAM veikla. Kalbėjome apie žmogaus kūno dalis. Iš kaladėlių ir geometrinių figūrų sudėjo žmogų. Vėliau pokalbis apie tėvelį, po kurios iš geometrinių figūrų sukonstravo „tėvelį“.

Steam ekskursija „Karaliaus Mindaugo husarų batalionas“

„Smagučių“ grupės steam veikla „Fėjų namas“. Vaikai iš gamtinės medžiagos kūrė namus fėjos ir nykštukams.

,,Lašelių“ grupės vaikai išklausė istoriją apie ,,Labai alkaną vikšrelį“, sužinojo kuo jis minta, kaip iš vikšro virsta gražuoliu drugeliu. Atliko STEAM veiklą. Pipete lašino vandenį ant mažo ,,vikšrelio“ ir stebėjo, kaip jis didėja ir juda.

2024-05-28 d. „Meškiukų“ gr. vaikai  atliko STEAM veiklą. Iš geometrinių figūrų konstravo save,savo šeimos narius. Sukūrė „Tėčio“ atvaizdą.

IU „Lašelių“ grupės vaikai atliko Steam eksperimentą. Kas atsitiks jei smėlis sušlaps? Čiupinėjo sausą smėlį, žiūrėjo kaip byra. Vėliau pylė vandenį, ir žiūrėjo kas nutinka. Iš drėgno smėlio statė pilis.

„Gaminu muzikos instrumentus“

IU „Boružėlių” grupės vaikai: Etonas, Adas, Lėja atliko STEAM iššūkį, pasigamino šaškių lentą, šaškes ir jas išbandė.

2024 05 14 IU „Meškiukų“ grupės STEAM veikla „Geometrinės figūros“.

2024-05-10 įstaigoje įvyko metodinė diena „STEAM per judesį“. Renginyje dalyvavo Lietuvos ugdymo įstaigų „Žibutė“ pedagogai, atvykę iš Druskininkų, Šilutės, Kretingos, Vilniaus miestų. Metodinę dieną organizavo Panevėžio miesto lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorė Loreta Simanavičienė. Dalyviai giedojo naują Lietuvos ugdymo įstaigų „Žibutė“ himną (autorius Linas Savulionis, Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ meninio ugdymo mokytojas), išklausė pranešimą „Gyvūnų judėjimą imituojantys judesiai“, kurį pristatė Panevėžio Kolegijos lektorė Lilija Kryževičienė. Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ ikimokyklinių, priešmokyklinės ugdymo grupių mokytojai įstaigos kieme pravedė veiklas tema „STEAM per judesį“; meninio ugdymo mokytoja pravedė edukacinę-muzikinę STEAM veiklą. Po pietų įstaigos svečiai ir mokytojai dalyvavo ekskursijoje po Panevėžio miestą, susipažino su Panevėžio senamiesčiu, apsilankė režisieriaus Juozo Miltinio autentiškame bute-muziejuje.

Išvyka į priešgaisrinės tarnybos stotį.

2024-04-25 IU „Boružėlių“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Roboto rankos kūrimas ir valdymas“, gamino pirštus lankstančią „ranką“ ir ją išbandė sulenkdami visus pirštus, kurį nors vieną pirštą, kelis pirštus.

Steam veikla „Dirvožemio tyrinėjimas“

2024-04-24 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla „Atkartok seką“. Vaikai priėmė iššūkį atkartoti spalvas statant bokštus iš konstruktorių.

2024 04 23 IU „Meškiukų“ grupės STEAM veikla „Vežimėlis“. Vaikai iš batų dėžių sukonstravo vežimėlį.

2024-04-23 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą su narcizais. Stebėsime, kaip gėlės „geria“ vandenį, Vaikai į keturis indelius supylė keturių spalvų (mėlynos, geltonos, raudonos ir žalios) dažus, o į penktą indėlį, palyginimui, įpylė paprasto vandens, nes vanduo yra bespalvis ir nesimato, kaip gėlės maitinasi. Dažus išmaišė ir pamerkė narcizus. Jau po 20 minučių pastebėjome, kad narcizai pradėjo keisti spalvą. Vaikai pastebėjo narcizo žieduose gyslas, kurios įgavo spalvą vandens, į kurį yra pamerktos gėlės. Padarėme išvadą, kad gėlės maitinasi per stiebus iki pat žiedų, dėl to ir nevysta. Vaikai įsitikino, koks svarbus yra vanduo augalams. Taip pat ir žmonėms.    

2024-04-22 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko veiklas STEAM stotelėse kūrė judančio, šokančio žmogaus kūno modelį; konstravo kvėpavimo sistemos maketą ir išbandė, kaip veikia plaučiai; pildė vardo raidžių diagramą, skaičiavo vardų raides, lygino; kūrė žmogaus akies maketą ir matomus vaizdus.

Įstaigos STEAM kambaryje sumontuoti stendai, pakabinti plakatai su QR kodais.

2024-04-18 d. ikimokyklinio ugdymo „Zuikio Bumbulio“ ugdytiniai atliko tyrinėjimus su priemonėmis lauko STEAM klasėje.

2024-04-17 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Maistas ant mano stalo”. Žaidė žaidimus „Sveikas maistas”, „Sveiko maisto piramidė”, „Koks vaisius ar kokia daržovė pasislėpė puodelyje”, uostė, spėjo, tikrino, ragavo, nusakė kvapą, skonį ir jį pažymėjo fiksavimo lape.

STEAM projektas „Svogūno laiškų auginimas“.

PU „Smagučių“ grupės STEAM veikla „Tyrinėju ląstelę“.

IU „Boružėlių“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą. Matavo, skaičiavo savo sodintų svogūnų laiškus, tyrinėjo šaknis.

2024-04-16 d. „Lašelių“ grupės vaikų STEAM veikla. Vaikai baltą gėlytės žiedelį merkė į vandenį ir stebėjo, kokia spalva sušlapęs gėlytės žiedelis nusidažys.

2024-04-15 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės aktyvumo ir STEAM veikla „Sudėk pagal spalvą“.

13-os klasės pamoka „Kaip prisijungti elektrą?“

PU ,,Smagučių“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą. Prieš vaikų velykėles margino kiaušinius natūraliais dažais vienus dažė raudonuoju kopūstu, raudona arbata, ciberžole, o kitus – parduotuvėje pirktais cheminiais dažais.

2024-04-09 IU „Boružėlių“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą. Kirpo, klijavo, piešė, kūrė mašinoms trasą, stovėjimo aikštelę, darė kelio ženklus.

2024-04-09 IU „Lašelių“ grupės vaikai atliko eksperimentą. Ant lapo nuspalvino gėlytę, lapą įdėjo į įmautę. Apvedžiojo gėlės kontūrą ir panardino į vandenį. Visų nuostabai, vandenyje mūsų gėlė buvo tik juoda.

2024 04 09 Iu „Meškiukų“ grupės STEAM veikla ,,Gėlė“. Iš geometrinių figūrų ir konstruktorių sukonstruoti gėlę.

2024-04-05 IU „Lašelių“ grupės STEAM veikla. Išmargink kiaušinuką kamuoliukais. 

STEAM „Pėdsakai“

STEAM „Žemės diena“

2024-04-05 IU „Meškiukų“ grupės vaikai priėmė iššūkius ir atrado sprendimo būdus: „Pastatyk kuo aukštesnį bokštą“, „Pūsdamas pataikyk į indelius“, „Atrask spalvą“, „Sudėk pagal schemą“.

STEAM velykinės dirbtuvės „Spalvoti kiaušiniai“

IU 2024-03-28 d. IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą, gamino velykinius kiškučius.

2024-03-28 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla „Spalvoti margučiai“. Rūšiavo kiaušinius pagal spalvas.

2024-03-26 IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Velykinės atvirutės“. Vaikai karpė juosteles, klijavo, formavo margutį.

2024-03-26 IU „Lašelių“ grupės ugdytiniai šiandien margino margučius pasitelkdami Steam. Mūsų margučiai nepaprasti, puošti makaronais. Vaikai spalvino labai susikaupę.

2024-03-22 IU „Bobužėlių“ gr. vaikai atliko STEAM veiklą. Vaikai susipažino su informacinių technologijų virtualiomis priemonėmis ir jų panaudojimo būdais. Išbandė virtualios svetainės „Kita stotelė-matematiką“ užduotis, loginius, matematinius žaidimus. Veiklą padėjo pravesti IU mokytoja metodininkė Edita Lasienė-pagal įstaigos metinį planą „Pravedu veiklą kolegės grupėje“.

IU „Nykštukų” grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Apkabink žemę”. Vaikai su dažais štampavo žemės trafaretą, maišė dažus. Stebėdami gaublį, bandė nudažyti žemynus, vandenyną. Iš spalvoto popieriaus kirpo rankytes, užsirašė savo vardus,jas klijavo. Darbelis puošią parodą, skirtą paminėti Žemės dieną.

2024-03-22 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla. Vaikai kūrė velykines verbas.

2024 03 19 STEAM veikla. IU ,,Meškiukų“ grupės vaikai sudėjo saulę.

2024-03-18 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą, pasirinko priemones, gamino žemės maketą- gaublį.

2024-03-15 d. PU ,,Smagučių” grupės vaikai atliko STAM veiklas su balionais. Mergaitės eksperimentavo kokius garsus galima sukurti išleidžiant orą iš baliono. Atliko bandymus kaip pripūstas balionas įsielektrina, diskutavo, kodėl įelekrintas balionas traukia daiktus. Dar vėliau kūrė žaislus pagal sumanymą iš baliono ir stiklinio rutuliuko, diskutavo, kodėl stiklinis rutuliukas neleidžia balionui skristi.

2024 -03-13 PU Smagučių grupės vaikų STEAM veikla. Mažieji chemikai atliko bandymą su priemonėmis dažais, citrinos rūgštimi ir soda. Panaudotos medžiagos sužadino vaikų pojūčius – uoslės, regos, klausos, lytėjimo.

2024-03-12 „Meškiukų“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Pasistatyk namą“. Vaikai kūrė ir konstravo namus, įsirengė kambarius, žaidė. 

IU „Nykštukų“ grupės vaikai po Kaziuko mugės nusprendė patys pasigaminti iš balionų ir miltų žaisliukus. Patys sau kiekvienas užsimovė balioną, per piltuvėlį šaukštu pylė miltus, skaičiavo iki 5 šaukštų. Vieni miltų sėmė daug, todėl jų balionai buvo didesni, o tie, kurie pasėmė miltų mažai, balionai buvo maži. Todėl reikėjo dar papildomai pripilti miltų, kad balionai būtų didesni. Vieniems vaikams užteko įpilti 5 šaukštus miltų, kitiems net 10. Tačiau visi džiaugėsi savo pačių pasigamintais žaisliukais.

2024_03-12 IU „Lašelių“ grupės vaikai spalvino ir gamino kirmėliukus. Ant jų lašino vandenį, ir žiūrėjo kaip jie „atgyja“. Piešdami mokėsi teisingai laikyti flomasterį.

2024-03-12 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Paukšteliai”. Minkė tešlą, formavo paukštelius, dažė įvairiomis spalvomis. Džiaugėsi įdomia veikla ir savo darbeliais.

2024-03-12 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla. Žaidimas „Didelis – mažas, mėlynas – geltonas“ spalvų, dydžio suvokimui.

2024-03-12 IU „Boružėlių” gr. vaikų STEAM veikla „Noriu viską suskaičiuoti”. Vaikai skaičiavo įvairius daiktus, žaislus, ieškojo skaitmens, lygino, atliko matematinius sudėties veiksmus 5 ribose.

Steam veikla „Picerija“

2024-03-07 IU „Boružėlių” grupės vaikų STEAM veikla „Picerija”. Vaikai gamino pinigus, skaičiavo, „kepė” picas. Mokėsi užsisakyti, susimokėti, nusipirkti.

2024-03-06 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla „Ridu ridu“. Vaikai rideno kamuoliukus per lazdas iš vienos dėžės į kitą, atrinko kamuoliukus pagal spalvas.

2024-03-05 Iu „Lašelių“ grupės vaikučiai labai džiaugiasi atėjusiu pavasariu. STEAM veikloje atliko gėlių puošimą. Dažus lašino, dirbo su pypete, susikaupimas buvo maksimalus. Mūsų gėlių jūra gavosi labai graži. 

2024-03-05 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą, gamino “emocijų kamuoliukus-miltinukus”, bandė užmauti balioną ant piltuvėlio, skaičiavo kiek subėrė šaukštelių miltų, kirpo, lygino, matavo, rišo siūlus, piešė veidelius.

2024 03 05 STEAM veikla ,,Namas”. UI „Meškiukų“ grupės vaikai statė žvėreliams  namus. Iš pagaliukų dėliojo geometrines figūras, kuriose turėjo tilpti žvėrelis.

2024-03-05 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą „Užaugink kirmėlytę“. Spalvotą servetėlę suvyniojo šiaudelio pagalba, taip lavindami smulkiuosius pirštukų raumenis, vėliau suvyniotą servetėlę sustūmė, suraukšlėjo. Nutraukę servetėlę „kirmėlytę“ nuo šiaudelio ją padėjo ant padėkliuko ir pipete lašino vandenį, sušlapindami visą kirmėlytę, kuri sušlapusi ėmė ir išsitiesė, taip pailgėdama keleta kartų. Tada vaikai savo kirmėlytes išmatavo liniuotės pagalba, skaičiavo kiek centimetrų kieno kirmėlytė pailgėjo, lygino su draugais ir sprendė, kieno ilgesnė. Ne visiems vaikams eksperimentas pavyko, nes neteisingai buvo užvyniota servetėlė ant šiaudelio ir jos nesutraukus, nesuspaudus, servetėlė negalėjo išsitiesti.

2024-02-28 IU „Boružėlių” grupės vaikų STEAM veikla „Picerija”. Vaikai gamino pinigus, skaičiavo, „kepė” picas. Mokėsi užsisakyti, susimokėti, nusipirkti.

IU „Nykštukų“ grupės vaikų STEAM veikla „Spalvos“. Vaikai piešė, kirpo, matavo, derino, klijavo iš spalvotų siūlų darbelius.

2024-02-27 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla su spalvomis, plastilinu ir pagaliukais. Vaikai vėrė makaronus ant pagaliukų, kaišiojo spalvotus pagaliukus į paruoštas popierinio ritinėlio skylutes.

2023 02 20 IU „Meškiukų“ grupės vaikų STEAM veikla pastatyti kėdutę. Vaikai iš įvairių priemonių konstrvo kėdutę, kuria pratestavo žaisliukų pagalba.

2024-02-12 Ankstyvojo amžiaus “Zuikio Bumbulio” grupės vaikų STEAM veikla “Širdelė Lietuvai”. Vaikai klijavo, aplikavo širdelę siūlais: geltona, žalia, raudona.

2024-02-07 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės vaikų STEAM veikla „Trys spalvos“, dėjo, skirstė kamuoliukus pagal spalvas į tos pačios spalvos skylutes.

2024-02-06 d. ,,Boružėlių“ ir ,,Smagučių“ vaikai vykdė STEAM veiklą ,,Dariaus ir Girėno skrydis per Atlantą“. Sužinoję Dariaus ir Girėno žygdarbį lankstė lėktuvėlius, juos margino, skraidino, o atstumą matavo sąlyginiais vienetais, lygino nuskristą atstumą.

2024-02-06 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą Gedimino pilis. Vaikai dažė trispalvės spalvomis tualetinio popieriaus rulonėlius, juos klijavo, statė pilį. Kirpo vėliavą, langus ir duris. Džiaugėsi gautu rezultatu ir pasipuošė grupę.

2024-02-06 „Lašelių“ grupės vaikų Steam veikla „Snaigė“. Tepė klijus, plėšė popierių, klijavo, o vėliau nudažė.

„Lašelių“ grupės STEAM veikla „Senis besmegenis stiklainyje“

Gamtos būrelio STEAM veikla „Žvakė iš bulvės“

2024-02-05 d. IU „Boružėlių” grupės vaikai susipažino su gaubliu- Žemės modeliu, išsiaiškino kas jame vaizduojama. Aptarė Žemėje gyvenančius gyvūnus, juos lygino, matavo, nusakė skirtumus ir panašumus, gyvenimo būdą, išvaizdą, grupavo, klasifikavo, piešė, kopijavo gyvūnų pavadinimų raides, atliko STEAM veiklas, ieškojo informacijos emciklopedijose. Gamino „gyvatėlę”, skaičiavo kiek iš lapo išėjo kūnelio dalių, lygino kieno ilgiausia ir samprotavo nuo ko tai priklausė.
2024-01-31 d. IU „Zuikio Bumbulio“ grupės vaikų STEAM veikla „Sniego senis“ iš antrinių žaliavų.
2024-01-30 d. Priešmokyklinio amžiaus grupės ,,Smagučių“ ugdytinė Katalėja Ilgavižiūtė pasiūlė grupės draugams atlikti eksperimentą ,,Šėlstanti pūga“. Eksperimentuo reikėjo aliejaus, vandens, šnypščiančių vitamino tablečių, dažų, telefono žibintuvėlio. Viską sumaišius, vaikai stebėjo, kaip maišėsi, kito spalvos, formos.Vaikai ne tik grožėjosi ,,Šėlstančia pūga“, bet ir padarė išvadą, kad aliejus vandenyje neištirpsta, nes yra lengvesnis, o šnypščiančios tabletės išjudina spalvotą mišinį. Vaikai dėkingi Katalėjos pasiūlyta idėja.
2024-01-30 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą, kaip pripūsti balioną sodos ir acto pagalba. Į 3 plastikinius buteliukus pripylėm vienodą kiekį acto. Tada į kiekvieną balioną įstatėme piltuvėlį ir pylėme skirtingą kiekį sodos: į pirmą balioną- vieną šaukštelį sodos, į kitą- du, o į trečią- tris. Balionus užmovėme ant buteliukų ir pakėlę supylėme sudą į buteliukus su actu. Reakcijos metu sodos ir acto garai pripūtė balionus, tačiau skirtingo dydžio- ten, kur buvo sodos mažiausiai, balionas prisipūtė nedidelis. Didžiausias balionas prisipūtė, kur buvo įpilta trys šaukšteliai sodos.
2024-01-30 d. nutirpo sniegas, o mažieji „Lašelių“ grupės vaikai dar labai norėtų juo pasidžiaugti. Todėl šiandien STEAM veikloje atrado skutimosi putas. Vieni bijojo, kiti įtariai žiūrėjo, o dar kiti nepabūgo ir patys paliesti, pačiupinėti.
2024-01-25 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės vaikučių STEAM veikla „Kas slepiasi?“.  Vaikai pylė, kasė, ieškojo kas slepiasi tarp manų kruopų.
2024-01-23 PU „Smagučių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą, tapydami ant popieriaus lapo su skutimosi putomis ir dažais. Darbai pradžiugino pačius vaikus.
2024-01-23 „Meškiukų“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą. Slėpė ir ieškojo daiktų vietos. Kiekvienas pasirinko po keletą daiktų ir juos išdėliojo ant stalo, apibarstė miltais. Tada daiktus atsargiai nuėmus ir nupurčiusius nuo jų miltus bandė atspėti, kur kurio daikto vieta. Vėliau piešė ant stalo pirštais. Aiškinosi, sniego ir miltų panašumus bei skirtumus.
2024-01-23 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą, iš taukų ir sėklyčių gamino paukšteliams skanėstus- „Paukštelių pyragėlius”.
2024-01-23 IU „Lašelių“ grupės vaikai atlikdami STEAM veiklą lavino akies ir rankos koordinaciją. Dirbo susikaupę, atidžiai.
2024-01-22 IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą-„Atrask ir palygink žvėrelio šešėlį, pėdsaką”, kopijavo, piešė miško žvėrelių pavadinimų raides.
2024-01-17 d. PU „Smagučių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Kaip sniegas nuspalvina popierių”. Vaikai plėšė krepinį popierių, dėjo jį ant balto popieriaus, bėrė sniegą, stebėjo jį tirpstantį ir nudažantį popierių, džiaugėsi rezultatais. Lauke stebėjo sniegą iš arti, jo tirpimo laiką, tapė snaiges.
2024-01-17 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą „Žiemos žvaigždelė“. Medinį pagaliuką laužė per pusę, stengėsi, kad jis nesulūžtų, o tik perlūžtų per pusę. Todėl pirmiausia vaikai mokėsi teisingai suglausti nykščius ir atsargiai laužti pagaliuką. Tai jiems buvo iššūkis, nes daugelis pagaliukų vis perlūždavo. Po to perlaužtus pagaliukus glaudė vieną prie kito, sudėdami žvaigždutę. Į žvaigždutės vidurį pipete lašino pasirinktos spalvos vandenį ir stebėjo, kaip iš vidurio žvaigždutės pagaliukai plečiasi, o galiukai susijungia, žvaigždutė juda. Padarėm išvadą, kad tai vyksta, kai vanduo sudrėkina medinį pagaliuką. Vėliau vaikai dar papuošė savo žvaigždutes spalvotais blizgučiais ir išnešėm jas į lauką, kad sušaltų. Atsikėlę iš pietų miego vaikai apžiūrėjo, kaip sušalo į ledą jų darbai, pajuto, kad ledas šilumoje greitai tirpsta ir varva per rankas,  džiaugėsi savo ledinėmis blizgančiomis žvaigždutėmis, stebėdami jas ant šviesos stalo.
2024-01-16 d. IU „Boružėlių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Nudažyk putas”. Ant putų su pipete lažino dažus, stebėjo, kaip nusidažo putos, džiaugėsi gautu rezultatu. 
2024-01-16 d. STEAM veikla „Lašelių“ grupėje. Vaikai pagamino besmegenius; vieną iš vatos, kitą iš sniego, vienas tikras, kitas netikras. Kad sužinotų kuris tikras, besmegenių stiklainiukus sudėjo į šiltą vandenį ir stebėjo, kurio besmegenio vidaus turinys pasikeis. Ištirpus sniegui, vaikai suprato, kad tikras besmegenis ištirpo, nes jis iš sniego, o netikras liko toks pat, nes vata netirpsta.
,,Smagučių” grupės vaikai atliko STEAM veiklą ,,Kas sunkesnis: vanduo ar sniegas?”. Nuomonių buvo visokių- vieni manė, kad sunkesnis sniegas, kiti – vanduo. Atlikę eksperimentą įsitikino, kad sunkesnis yra vanduo.
2023 01 16 IU ,,Meškiukų” grupės STEAM veikla ,,Snaigė”. Tikslas: iš keturių popieriaus juostelių sukonstruoti snaigę. Iškirpti keturias juosteles, perlenkti per pusę, pažymėtą juostelės centrą patepti klijais ir suklijuoti juosteles.
2024-01-11 IU ,,Meškiukų“ grupės vaikų STEAM veikla ,,Tirpstantys ledukai“. Vaikai stebėjo ir išsiaiškino, kada greičiau ištirpo ledukai, ar naturaliai, gal pabarščius druską, o gal vandenyje.
2024-01-10 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės vaikų STEAM veikla „Didelis-mažas“. Ugdytiniai konstravo iš didelių ir mažų kaladžių bokštus. Lygindami statinius, susipažino su sąvokomis didelis-mažas.
2024-01-09 IU „Lašelių“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą, tyrinėjo sniegą: apžiūrėjo, lietė, įvardino, kad jis baltas ir šaltas, pabandė delnuose jį suspausti ir pamatė, kad sniegas ištirpo. Kad rankos nešaltų, vaikai šaukštais dėjo sniegą į dėžutes, jį suplojo, vėliau lašindami pipetėmis spalvotą vandenį, stebėjo, kaip baltas sniegas keičia spalvą. Bandė iš sniego pastatyti bokštą. Vėliau pilną sniego dėžutę uždarė dangčiu ir pastatė ant palangės, o spalvotą sniegą išnešė į kiemą.
2024-01-09 IU „Boružėlių“ grupės atliko STEAM veiklą, gamino dirbtinį sniegą iš skutimosi putų ir krakmolo, lipdė sniego senius.
2024-01-08 IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko STEAM veiklą „Pasidaryk eglutę pats“. Vaikai karpė, klijavo, kūrė, džiaugėsi galutiniu rezultatu.
2024-01-08 IU „Boružėlių“ grupės vaikai atliko STEAM užduotį – iššūkį „Ar galima pastatyti sniego senį grupėje“. Vaikams pavyko.
2024-01-05 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai dalyvauja respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų bei pedagogų kūrybiniame STEAM projekte „Snaigė – žiemos karalienė“. Su lipalo klijais nupiešė snaigę, ją apibarstė druska ir lašino pipete mėlynai dažytą vandenį bei stebėjo, kaip vanduo įsigeria į druską, išryškindamas nupieštos snaigės kontūrus.
2024-01-05 d. IU „Zuikio Bumbulio“grupės vaikų STEAM veikla „Ledo ir vandens iššūkis“. Mažieji tyrinėjo ledo, vandens savybes: šlapias, sausas, kietas, tirpsta. Pilstė vandenį iš mažo indo į didesnį, tyrinėjo, stebėjo, kaip tirpsta ledas, prausė ir šluostė žaisliukus.
2024-01-03 d. STEAM veikla „Lašelių“ grupėje. Vaikai tyrinėja aplinką pojūčiais, šaukštais, pipete pripildo talpas vandeniu , išneša į kiemą. Kitą dieną pastebi, atranda sušalusį vandenį i ledą. Susipažįsta su skystą ir kietą pavidalą įgaunančiu vandeniu. 

2024-01-02 d. IU „Meškiukų“ grupės vaikai Naujus metus pradeda STEAM bandymais. Padarė sniegą, kirpo snaiges, sudėjo į stiklainį, pripylė vandens. Gavosi puikus rezultatas.

„STEAM kambarys“

2023-12-20 d. PU „Smagučių“ grupės vaikų STEAM veikla „Rogės“, „Dviratis“, kurie sukurti iš plastikinių šiaudelių.

 

2023-12-20 d. įstaiga dalyvavo Panevėžio švietimo skyriaus organizuotoje akcijoje – miestelis iš „Lego“, kuriam namą iš „lego“ sukūrė PU „Smagučių“ grupės vaikai. Akcija vyko Panevėžio kultūros centre, kur įžiebtas iš „Lego“ konstruktorių pastatytas Kalėdų miestelis. Akcijos pristatyme dalyvavo PU „Smagučių“ grupės ugdytiniai Simonas Šukys ir Nojus Žėkas. Vaikai domėjosi sukurto miestelio pastatais, gavo dovanų „lego“ konstruktorių. Akcija suorganizuota Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų ugdytiniams STEAM inžinerijos sričiai ugdyti.

2023-12-20 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko STEAM eksperimentą „Ledo gėlės“. Su ilgu, plonu ir storu trumpu šiaudeliais pūtė dažų lašą, ji išskaidydami į visas puses, kurdami snaiges. Sužinojo ir įtvirtino sąvokas siauras ir platus šiaudelis, pastebėjo, kad per siaurą ir ilgą šiaudelį sunkiau pūsti, o per trumpą ir platų lengviau, atrado, kad, norint išjudinti baltų dažų lašą, reikia jį labiau sušlapinti. Kai kuriems vaikams nepavyko iš lašo padaryti snaigę, nes teptuku iš karto pridėjo daug taškų, kurie greitai išdžiuvo. padarė išvadą, kad reikia uždėti vieną šlapią tašką ir tada į jį pūsti.

2023-12-19 d. IU ,,Meškiukų“ grupės STEAM veikla ,,Eglutė“. Grupės vaikai kalbėjo apie artėjančias šventes ir eglutę. Išsiaiskino, kad ji panaši į trikampį. Vėliau vaikai sudėliojo eglutę mažėjančia tvarka ir eglutės dalis suklijavo.

2023-12-19 d. IU „Boružėlių” grupės vaikų STEAM veikla. Vaikai gamino meduolinį kalėdinį traukinį. Apžiūrėjo, aptarė produktus, instrukciją, gamino glajų (detalėms sutvirtinti), skaičiavo kiaušinius, bėrė cukrų, plakė kiaušinių baltymus, tikrino jos standumą. Išbandė mechaninį ir rankinį plakimo būdą. Traukinį puošė saldainiukais, meduoliukais. Veiklą pasiūlė, suorganizavo ir pravedė Ajaus S. mama.

2023-12-15 d. Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jolanta Lašinienė dalyvavo konkurse „Science on Stage 2023 Lithuania“ II ture, kuris vyko Vilniuje, Nacionalinėje švietimo agentūroje. Mokytoja pristatė stendinį pranešimą-plakatą „STEM ugdymas ir technologijos – Šviečiantis miestas“, kurį vertino 4 komisijos nariai. Antrame ture laimėjome 5 vietą iš 25 dalyvių. Dovanų gavome mikroskopą, nutrinamą pasaulio žemėlapį.

2023-12-15 d. IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla. Mažieji kepė kalėdinius sausainius. Vaikai kočiojo tešlą, spaudė formeles, ragavo iškeptus sausainius, vaišins tėvelius.

2023-12-14 IU „Boružėlių” grupės vaikų STEAM veikla. Vaikai iš vilnos ir putplasčio kamuoliukų gamino kalėdinius žaisliukus.

2023-12-14 d. IU ,,Meškiukų” grupės STEAM veikla ,,Imbieriniai sausainiai”. Vaikai kočiojo tešlą, formavo ir puošė.

2023-12-14 d. IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla. Vaikai tyrinėjo sniegą, jo savybes. Ugdytiniai kasė sniegą kastuvėliais, jį lietė, margino dažais. Kaupė sensorinę patirtį: šiltas-šaltas.

2023-12-14 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai STEAM eksperimentiniu būdu kūrė Kalėdines eglutes iš putplasčio granulių, vėrė ant iešmelio, vėliau jas lipino tarpusavyje, pamirkydami į šlapią kempinėlę. Iš savo sukurtų eglučių sukomponavo apsnigtų eglučių mišką.

2023-12-12 d. IU “Boružėlių” gr. vaikų STEAM veikla. Vaikai kepė kalėdinius sausainius, minkė, kočiojo tešką, spaudė formeles, puošė.

2023-12-12 d. IU „Meškiukų“ grupės vaikai kūrė „Sniego Senius“ tradiciniu būdu ir iš netradicinių priemonių.

2023-12-12 d. IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą „Sniego senis“. Su sniego formelėmis lipdė sniego kamuolius, juos dėjo vieną ant kito, skaičiavo, kiek kamuoliukų galima uždėti, kad sniego senis nesugriūtų. Suskaičiavo iki 5 kamuoliukų. Dedant šeštą kamuoliuką, sniego senis sugriuvo. Padarė išvadą, kad, kuo daugiau kamuoliukų, tuo sunkiau juos sustatyti aukštyn. Vaikai pastebėjo, kad vakar sniegas dar nelipo, o šiandien jis lipnus.

2023-12-12 IU  „Lašelių“ grupės vaikai atliko Steam veiklą „Pajusk pirštukais“. Vaikai pirštą merkė į dažus, puošė eglutę.

IU „Boružėlių” grupės vaikų projektinė STEAM veikla „Kur slepiasi raidės”. Vaikai susipažino su raidėmis, vartė knygas, ieškojo pasislėpusių raidžių, piešė, rašė savo ir draugų vardus. Gamino, kūrė raides, jas margino. Kodavo savo vardą.

2023-12-06 IU „Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM veikla. Vaikai konstravo sniego senį iš antrinių žaliavų, žaidė žaidimą smulkiosios motorikos lavinimui(si) „Snaigė“.

Steam projektas „Šviečiantis miestas“

Panevėžio lopšelio-darželio „Žibutė“ PU „Smagučių“ grupės ugdytiniai dalyvauja Lietuvos nacionaliniam “Science on stage Lithuania 2023” STEAM konkurse. Dalinamės nuotraukomis, ugdytinių sukurtu elektrifikuotu miestu. Miestą sukurti padėjo ir vaikus konkursui parengė PU mokytojos metodininkės Jolanta Lašinienė, Daiva Galvonienė bei mokytojų padėjėja Rita Bistrienė.

„The school’s experience in cooperation with city companies“

„STEAM evening for parents“

„STEM veiklos Panevėžio „Robolabas“ centre“

„Bendradarbiavimas su įmonėmis“

Panevėžys, preschool „Žibutė“ STEAM strategy

Republican scientific-practical conference

The little agronomists

„Ambulance in our school“

Ką slepia sniegas? (What is the snow hiding?)

2023-06-02 „STEAM veiklos tėvams“

Ilgalaikis lopšelio-darželio „Žibutė“ projektas „Mažieji agronomai“

STEAM veikla „Susipažįstame su greitąja pagalba“

2023-09-12 „Lašelių“ grupės vaikai statė iš kaladžių didelius ir mažus namus šuniukams

IU „Nykštukų“ grupės vaikai atliko eksperimentą „Plaukia – skęsta“. Tyrinėjo įvairius smulkius daiktus (giles, riešutus, plunksnas, makaronus, stiklo kamuoliukus, akmenukus) per lupą, jautė, „svėrė“ rankytėmis, kuris sunkus, kuris lengvas. Vėliau pasirinktus daiktus nešė į indą su vandeniu, metė ir stebėjo, kurie daiktai paskęsta, kurie plūduriuoja paviršiuje. Sprendė, kodėl? Benas Č. padarė išvadą, kad plunksna nenuskendo todėl, kad „ji yra didelė ir su plaukais“. Roneta pastebėjo, kad akmenukai ir stikliniai karoliukai „vienodo sunkumo, todėl nukrito ant dugno“. Austėja iškėlė problemą, kodėl riešutai nuskendo, o gilės plūduriuoja, nors jie ir panašiai atrodo? Vėliau vaikai maišė vandens induose daiktus, stebėjo, kurie pakyla į paviršių ir vėl nusėda, kurie plūduriuoja. Sėmė šaukštais po vieną daiktą iš vandens indų į savo dubenėlius, Markas M. pastebėjo, kad lengvus daiktus pagauti vandeny yra sunkiau, nei sunkius.

„Meškiukų“ grupės inžinierinė STEAM veikla „Pastatyk tiltą iš juostelės ir kamštelių“

„Boružėlių“ grupės vaikai išbandė STEAM priemones lauko klasėje

2023-06-02 įstaigos darbuotojai tėvams pristatė STEAM eksperimentus ir veiklas, pritaikomas vaikų ugdymui(si) buityje „Skrydis į žvaigždes“ (IU mokytojos Edita Lasienė, Inga Abduveleva); „Skambantis vanduo“ (meninio ugdymo mokytoja Daiva Andriūnienė); „Kūriu animaciją“ (IU mokytoja Jolanta Lašinienė); „Kepu kepu“ (vaikų maitinimo ir higienos administratorė Aldona Grigaliūnienė); „Riedantys laivas“ (IU mokytoja Inga Zelionkienė); „Plauk, laiveli, pučiamas vėjo“, „Linksmasis veidukas“ (logopėdė Simona Černiauskienė); „Gėlėta staltiesė“ (IU mokytoja Aušra Žaromskienė); „Sveikatos lėkštė“ (virėja Sigutė Kaupelienė); „Karštas paveikslas“ (PU mokytoja Sandra Belazaravičienė).

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ STEAM PROJEKTO „KURIU STALO ŽAIDIMĄ“ NUOSTATAI

Respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Šiuolaikinio ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaiko ugdymo(si) iššūkiai V“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Veidrodžiai“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Padaryk vaivorykštę su skittles saldainiukais“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Pastatyk, kuo aukštesnį statinį iš popierinių puodelių“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Sniegas lauke ir viduje“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Spalvoti rutuliukai“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Šlapios spalvos“

„Zuikio Bumbulio“ grupės STEAM „Veidrodis ir spalvos“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Vandenynų gelmėse“ (2023 m. 4 mėn.)

„Boružėlių“ grupės STEAM „Trispalvis bokštas“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Lapės laiptai pas varną“ (2021 m. 12 mėn.)

„Boružėlių“ grupės STEAM „Šviesos kibirėlis“ (2021 m. 11 mėn.)

„Boružėlių“ grupės STEAM „Obuolio sverimas“ (2021 m. 10 mėn.)

„Boružėlių“ grupės STEAM „Bokštas ir obuolys“ (2021 m. 10 mėn.)

„Boružėlių“ grupės STEAM „Kas atsitiks įmerkus servetėles su nupiešta saulutę ir debesėlių į vandenį?“ 

„Boružėlių“ grupės STEAM „Atrask sagutę“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Balutės“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Kas atsitiks, kai sniegą atnešime į šiltą grupę“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Mano bokštas“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Margas paukštelis“

„Boružėlių“ grupės STEAM „Muilo ir vandens draugystė“

„Lašelių“ grups STEAM „Tiltas gyvūnams“

„Lašelių“ grupės STEAM „Rankos ir pėdos atspaudai“ (2021 m. 12 mėn.)

„Lašelių“ grupės STEAM „Skęsta ar plaukia“ (2021 m. 10 mėn.)

„Lašelių“ grupės STEAM „Dirbtinis sniegas“

„Lašelių“ grupės STEAM „Ledukas šaltukas“

„Lašelių“ grupės STEAM „Pastatyk bokštą aukštesnį už save, kad jis nenugriūtų“

„Lašelių“ grupės STEAM „Piešti ant lentos, kai nėra kreidos“

„Lašelių“ grupės STEAM „Spalvotas vandenukas“

„Lašelių“ grupės STEAM „Spalvų lietus“

„Lašelių“ grupės STEAM „Švarus vanduo gerti“

„Smagučių“ grupės STEAM „Kai gyveno Dinozaurai“ (2023 m.)

„Smagučių“ grupės STEAM „Smegenys ir neuronai“

„Smagučių“ grupės STEAM „Ką slepia sniegas“ (2023 m.)

„Smagučių“ grupės STEAM „Vandens gavyba“

„Smagučių“ grupės STEAM „Atšvaitai“ (2021 m. 12 mėn.)

„Smagučių“ grupės STEAM „Kaip atsiranda balos?“

„Smagučių grupės STEAM „„Smagučių“ ledo kubeliai“

„Smagučių“ grupės STEAM „Kas nutiks akriliniams dažams, kai sumaišys keletas spalvų?“

„Smagučių“ grupės STEAM „Vandens kitimo būsenos“

„Smagučių“ grupės STEAM „Kaip atsiranda pieno produktai?“

„Smagučių“ grupės STEAM „Su sniegu“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Žvakių gamyba“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Šamoto angelas“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Kėdė“

„Meškiukų“  grupės STEAM „Šviesos spindulys“ (2021 m. 11 mėn.)

„Meškiukų“  grupės STEAM„Žolių šaknų ilgis“ (2021 m. 10 mėn.)

„Meškiukų“ grupės STEAM „Kur dingo moneta?“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Ledo tyrinėjimas“ 

„Meškiukų“ grupės STEAM „Namo statyba“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Pastatyk aukštą namą iš dėžių“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Pastatyk labirintą ar takelį, kad pučiant prariedėtų kamuoliukas“

„Meškiukų“ grupės STEAM „Sniego formos“

„Nykštukų“ grupės STEAM „Apelsinų sultys“ (2023 m. vasaris)

„Nykštukų“ grupės STEAM „Vandens lašiukai“ (2023 m. vasaris)

„Nykštukų“ grupės STEAM „Medžio atspaudai“ (2021 m. 12 mėn.)

„Nykštukų“ grupės STEAM „Rudens gėrybių svėrimas“

„Nykštukų“ grupės STEAM „Kur pradingo spalvos“ 

„Nykštukų“ grupės STEAM „Ledas“

„Nykštukų“ grupės STEAM „Miško žvėrys“

„Nykštukų“ grupės STEAM „Pagamink lesalą paukšteliui, kad nesuledėtų“

„Nykštukų“ grupės STEAM „Pastatyk tvirtus ledo rūmus“

„Nykštukų“ grupės STEAM „Piešimas magnetu. Magneto traukos jėga“ 

„Nykštukų“ grupės STEAM „Spalvos ir atspalviai“

Logopedo STEAM „Namas iš geometrinių figūrų“ (2021 m. 12 mėn.)

Logopedo STEAM „Žodeliai“ (2021 m. 10 mėn.)

Logopedo STEAM „Ar stiprus mano namas“

Logopedo STEAM „Pastatyk tvirtą namą, kad atlaikytų oro gūsį pagal pasaką „Trys paršiukai““

Logopedo STEAM „Pirštinės putimas“

Logopedo STEAM „Spalvota raidė“ 

Meninio ugdymo mokytojos STEAM su „Nykštukų“ grupės ugdytiniais „Garsai tamsoje“ (2021 m. 12 mėn.)

Meninio ugdymo mokytojos STEAM su „Meškiukų“ grupės ugdytiniais „Vandens muzika“

Meninio ugdymo mokytojos STEAM su „Smagučių“ grupės ugdytiniais „Skambantis pasaulis“